Legginsy do ćwiczeń – jak je dopasować?

Odpowiednie i ścisłe dopasowanie legginsów oraz innej odzieży termoaktywnej jest bardzo ważne i jest podstawową rzeczą jaką należy zrobić przed przygotowaniem się do treningu. Powinnyśmy czuć się w nich komfortowo i wygodnie. W żadnym wypadku nie mogą nam ograniczać ruchów i zamachów podczas wykonywania ćwiczeń i biegania. Przecież chodzi o to aby uprawianie sportu było komfortowe i sprawiało nam przyjemność.

Jakie powinny być legginsy do ćwiczeń

Przy doborze legginsów do ćwiczeń i codziennego chodzenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników które mogą spowodować w przyszłości niewygodę. Po pierwsze – powinny być dla nas jak najwygodniejsze. Nie mogą w żaden sposób krępować naszych ruchów. Aby się upewnić, że rzeczywiście tak jest i sprawdzić, czy dobrze dopasowałyśmy rozmiar legginsów, warto zrobić w nich kilka ćwiczeń: skłonów, przysiadów, podskoków i wykroków w przód. Legginsy nie mogą się zsuwać ani zjeżdżać w trakcie treningów i ćwiczeń. Powinny być ponad to idealnie dopasowane – bez luzów i bez ścisków. Muszą dokładnie przylegać w biodrach, pasie oraz udach. Przypilnowanie tych czynników poskutkuje wyborem wygodnych legginsów które posłużą nam przez długie lata. Warto spojrzeć jeszcze na jakość materiału z jakiego są wykonane – jeżeli po rozciągnięciu, widzimy strukturę materiału lub on prześwituje – nie warto interesować się takimi legginsami – mogą one się łatwo podrzeć lub zużyć.

Zmierz się

Aby mieć pewność, że dobrze dopasowałaś legginsy do ćwiczeń lub odzież termoaktywną (koszulki lub legginsy), zmierz się najpierw w pasie. Zrób to w sposób dokładny, a nie na oko – warto skorzystać z pomocy drugiej osoby. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli zamierzasz kupić strój do ćwiczeń przez internet, bez wcześniejszych przymiarek. Większość sklepów udostępnia pełną wymiarowość konkretnego produktu – tabela na karcie produktu. Mierzymy się na wdechu, używając w tym celu miary krawieckiej, mocno dociskając ją do ciała. Należy nadal pamiętać, że przy zakupach przez internet, mamy dwa tygodnie na zwrot produktu – więc w przypadku źle dobranego ubrania – możemy go zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *